بهترین دزدگیر تصویری برای ماشین کدامست؟

همه روزه اخبار بسیاری در خصوص سرقت ماشین ها در نقاط مختلف کشور به گوشمان می رسد  که با توجه به میزان ارزش خودرو و تجهیزات آن ،برای سارقین مورد توجه قرار می گیرد و مسئله بالابردن و حفظ امنیت خودرو را برای سازندگان و دارندگان آن ،به یک چالش تبدیل کرده است .

برای کمک به کاهش این نگرانی ها ،استفاده از یک دزدگیر مناسب همواره می تواند در رفع این  چالش ،کارساز باشد .

بنابراین سوالی که ممکن است برای صاحبان خودرو پیش بیاید ،این است که یک دزدگیر خوب با قیمت مناسب چه ویژگی هایی را می تواند دارا باشد .

برای پاسخ به این سوال ،در ادامه سعی داریم به بررسی با جزئیات در مورد مزایا و معایب استفاده از انواع دزگیر ها بپردازیم .

در حال حاضر ،انواع مختلفی از دزدگیر ها با قیمت های متفاوت در بازار خودرو وجود دارد که با آگاهی از قیمت و نحوه عملکرد هر کدام از آن ها می توانیم با در نظر گرفتن نیاز و بودجه ،انتخاب مناسبی نیز در هنگام خرید آن ها داشته باشیم .

انواع دزد گیر خودرو

به طور کلی دزدگیر ماشین به سه دسته کلی تقسیم می شود :

  1. دزدگیر ساده
  2. دزدگیر تصویری خودرو
  3. دزد گیر های دارای سیم کارت  و موبایلی  یا ردیاب خودرو مجهز به GPS

دزدگیر ساده چیست ؟

به طور کلی دزدگیر (Car Alarm) ،ساده ترین ،متداول ترین و کم هزینه ترین دزدگیر موجود در بازار می باشد .معمول ترین سنسوری که ساختار این دزدگیر وجود دارد ،در صورت دریافت هرگونه لرزش یا شوک پس از تشخیص هرگونه حرکت ،ورود و یا دسترسی غیر مجاز به خودرو ،صاحب آن و دیگران را مطلع می سازد پس به دلیل محدودیت بیشتر و امکانات و قابلیت های کمتر در نهایت می تواند مدت زمان بیشتری برای ورود غیر مجاز سارقین ،بخرد .به بیان دیگر ،دزدگیر های ساده مجهز به سنسور هایی که به عنوان سیستم تشخیص عمل می کنند ،می باشند که در نهایت به ماشین ها لینک یا متصل می باشند .وقتی سیستم دزدگیر شروع به کار می کند و در ها در صورت دسترسی غیر مجاز باز می شوند ، سنسور با بخش مرکزی ارتباط برقرار کرده و این بخش سیگنال هایی از طریق اجزای سیستم دزدگیر مانند چراغ ها ،آژیر خطر و بوق برای هشدار به صاحب ماشین می دهند . یکی از مسائل مهمی که از جمله مزیت منفی این دزد گیر ها همواره به آن اشاره می شود ،تشابه صدای تمامی این دزدگیر ها به هم دیگر است بنابراین تشخیص صدای دزدگیر مربوط به صاحبان خودرو در هنگام سرقت ،در صورت نزدیکی به ماشین ممکن خواهد بود .  در ادامه به دلیل عدم وجود قابلیت تنظیم خودکار سنسور ها ،در صورت تحریک حتی به وسیله صداهایی مانند رعد وبرق ،آلودگی های صوتی شایع و … به سادگی فعال شده و با ایجاد هشدار کاذب مخل آسایش همسایگان خواهند شد و حتی در مواردی این نقطه ضعف از دزدگیر های ساده،شرایط مناسبی را در اختیار سارقین برای سواستفاده ازین وضعیت قرار می دهد به نحوی که با ایجاد محرک های مصنوعی برای خودرو ،باعث فعال شدن دزدگیر شده و صاحب خودرو ناچار است بخاطر جلوگیری از آلودگی صوتی و اذیت وآزار همسایگان ،آن را غیر فعال کند در نتیجه ،سارقین را به آنچه هدفشان است ،نزدیک تر می کند.

دزدگیر تصویری چیست ؟

با توجه به محدودیت های اشاره شده در طراحی سیستم های دزدگیر ساده ،مناسب ترین تعریف ارائه شده برای طراحی یک دزدگیر ،سیستمی است که در اسرع وقت به راننده وضعیت هشدار را اعلام کند.

صاحبان ماشینی که قصد دارند امنیت خودروی خود رابه صورت مضاعف افزایش دهندبه خصوص در موقعیت هایی که مجبور به پارک خودرو در خیابان هستند و خودرو در معرض خطر بیشتری برای سرقت قرار دارد ،تمایل بیشتری به استفاده از نوع دیگری از دزدگیرها ،تحت عنوان دزدگیرهای تصویری دو ریموت خواهند داشت .

مهم ترین ویژگی  که دزدگیر های تصویری برای کمک به افزایش امنیت خودرو در اختیار صاحبان قرار می دهند ،قابلیت کنترل از راه دور برای راننده می باشد بدین معنی که راننده می تواند به صورت همزمان ،هشدار های مربوطه را روی صفحه نمایشگر و دستگاه کنترل از راه دور ، دریافت کند .

مقاله پیشنهادی : چگونه بهترین مدل دزدگیر ماشین را انتخاب کنیم ؟

مدل های کنترل از راه دور امروزه شهرت بسیاری در بازار های جهانی خودرو پیدا کرده اند و برخی ازین سیستم های پیشرفته به دارندگان قابلیت از کار انداختن موتور خودرو را می دهند . همچنین قابلیت تنظیم برد برای میزان مسافت متغیری که خودرو ممکن است داشته باشد ،برای رانندگان وجود خواهد داشت .

دزدگیر تصویری
دزدگیر تصویری ماشین

مسئله مهم دیگری که می تواند در حفظ امنیت خودرو ،مطرح شود ، بحث ردیابی خودرو در زمانی ست که به سرقت برده شود .شایان ذکر است که در صورت اطلاع سارقین از سیستم دزدگیر  به راحتی می توانند آن را از کار بیندازند زیرا ،که دزدگیر ها را در اطراف برق ماشین نصب می کنند و از کار انداختن آن ،مسئله پیچیده یا زمان بری برای سارقین محسوب نمی شود اما ،قدرت دزدگیری های تصویری تنها به فاکتور های نام برده شده ختم نمی شود .

قابلیت کنترل از راه دور ،معمولا تا یک کیلومتر مسافت، را برای نظارت از راه دور  را در نظر می گیرد پس قدرت بیشتری در پیشگیری از سرقت ماشین در اختیار صاحب خودرو قرار می دهد  یا به عبارت دیگر ،برد بیشتر ،توانایی بیشتری را برای کنترل وضعیت خودرو فراهم خواهد آورد .  البته بسته به کارخانه کشور سازنده قطعات ،تنظیمات این برد ها می تواند به صورت متغییر تعریف شود و به کمک آن در صورت سرقت خودرو ، ماشین را از راه دور خاموش کرد . بنابراین با بالا بردن میزان حساسیت سنسور ها برای تشخیص محرک های مشکوک می توان امنیت لازم برای حفظ خودرو را افزایش داد و همچنین باید توجه داشت در مکان های پر سرو صدا توصیه می شود که میزان حساسیت را کاهش دهیم تا ازایجاد مزاحمت برای همسایگان جلوگیری کنیم .

علاوه بر آن ،

  • قفل کودک
  •  اعلام هشدار باز بودن درب خودرو و بسته شدن اتوماتیک درب اتومبیل در صورت باز نکردن در ها پس از بیست و پنج ثانیه
  • قابلیت اتصال خودکار به پاور ویندوز وچشمی دزدگیر ماشین
  • تنظیم ساعت
  • نشان گر وضعیت باتری
  • قابلیت ارسال دو طرفه دستورات از ریموت به خودرو و العکس

دزدگیر اینترنتی 

دسته سوم از دزدگیر ها که با عنوان دزد گیر های اینترنتی نیز شناخته می شود  ، بهترین دزد گیر های موجود در بازار هستند ،دزد گیر های سیم کارتی هستند. با قرار گرفتن یک سیم کارت درون این دزدگیر و استفاده از تکنولوژی جدید برای اتصال دزدگیر از طریق کانال ارتباطی شبکه اینترنت برای اعلان هشدار و متصل شدن به آنتن GSM  فراهم می آورد .

همچنین ،این دزدگیر ها دارای نرم افزار های منحصر به فردی هستند که بر روی موبایل نصب شده  و امکان بررسی وضعیت ماشین از راه دور را برای راننده از راه دور فراهم می آورد و در صورت در دسترس نبودن اینترنت ،این هشدار ها از طریق پیامک ارسال خواهند شد . البته یکی از چالش هایی که در مورد این مدل از دزدگیر ها همواره مطرح می شود اینست که اگر در محیطی قرار بگیرند که امکان اتصال به  اینترنت وجود نداشته باشد ،استفاده ازین دزد گیر ها با توجه به قیمت آن ،مقرون به صرفه نمی شود .

دزدگیر خوب برای ماشین را چطور انتخاب کنیم ؟

اغلب اوقات انتخاب یک دزدگیر خوب و با قیمت مناسب کار بسیار دشواری ست . با توجه به انواع مدل های مختل دزدگیر در بازارخودرو و رقابت برند های فعلی با یکدیگر ،خرید از یک فرشگاه مطمئن ،درخواست مشاوره از افراد با تجربه و خرید برند های معتبر ،تا حدودی می تواند نگرانی های افراد را در زمینه خرید دزدگیر ماشین کاهش دهد .همانطور که می دانید ،روش های مختلفی برای باز کردن درب ماشین و به سرقت بردن آن وجود دارد .

بنابراین وجود سنسور های مرتبط و نصب شده در بخش های مختلف یک اتومبیل،سبب افزایش ایمنی خودروی شما میشود .از انواع سنسور هایی که می توان به آن ها اشاره کرد ،سنسور درب ،سنسور پنجره ،سنسور شیب ،سنسور فشار دما است .به غیر از بازکردن غیر مجاز درب و شکستن پنجره ها  و تغییر ناگهانی فشار داخل کابین خودرو که ممکن است در اثر باز کردن ناگهانی درب یا شکستن پنجره ها ایجاد شودو به ترتیب مربوط به سنسور درب و سنسور پنجره سنسورفشار  می شوند ،درصورتیکه سارق قصد بلند کردن ماشین شما برای باز کردم لاستیک ها و سرقت آن ها را داشته باشد ،سنسور شیب هر گونه تغییر وضعیت و ارتفاعی را متوجه شده و از طریق بخش مرکزی ،سیستم آلارم یا زنگ هشدار به صدا در می آید .

وجود تمامی سنسور های بالا برای تامین ایمنی متوسط خودرو ضروری است اما باز هم کافی نیست . بنابراین دزدگیر های تصویری با نمایش و یا گزارش فعالیت های غیر عادی ،صاحب خودرو را از طریق صفحه نمایشگر آگاه می سازد .

معایب دزدگیر خودرو چیست ؟

با وجود پیشرفت تکنولوژی و تغییرات بیشماری که در ساختار دزدگیر خودرو ایجاد شده است ،همچنان آمار سرقت خودرو صرف نظر در نوع دزدگیری که بر روی ماشین ها نصب است، بالا است.مهم ترین و بزرگترین عیبی که در مورد دزدگیرهای خودرو وجود دارد، غیر قابل ردیابی بودن آن هاست . به همین دلیل همواره توصیه می شود به هنگام خرید دزدگیر، ردیاب کوچک و قوی نیز بر روی خودرو خود نصب کنید تا امکان ردیابی مکان برای مواقعی که ماشین شما به سرقت برده می شود نیز وجود داشته باشد .

علاوه بر آن، دزدگیر از آن جایی که دزدگیر خودرو به طور مستقیم و با اتصال به سیم کشی داخل خودرو از برق داخلی تغذیه می کنند، سارقین به راحتی و با پیدا کردن سیم های متصل به دزدگیر آن ها را در کمترین زمان پیدا و قطع کرده و وارد ماشین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *