سوکت فابریک دزدگیر خودرو چیست و چه کاربردی دارد ؟

مجموعه Plccar  این بار،برای شما “سوکت فابریک دزدگیر” خودرو را آماده فروش قرار می دهد ،لذا هم اکنون این دستگاه با بالاترین استاندارد ها و کیفیت تضمین شده  به فروش خواهد رسید . حفظ کیفیت ،چینش منظم سیم ها و کارکرد آن ها از جمله مسائل مهم و حائز اهمیت برای صنعت خودرو سازی در سرتاسر دنیا می باشد

سوکت فابریک دزدگیر چیست ؟

سوکت فابریک به عنوان رابطی برای سیم کشی های داخل یک دزد گیر و کانکتور های خودرو می باشد در نتیجه از جمله مزیت مهم آن ،آسیب کمتری است که به سیم کشی خودرو وارد می شود و به عبارت دیگر ،بدون قطع هیچ سیمی می توان دزدگیر را روی خودرو نصب کرد و مدت زمان مورد نیاز برای نصب را کاهش داد و در ادامه زمان کمتری برای پیدا کردن سیم ها به دلیل منظم بودن چینش ،صرف خواهد شد .

به کمک سوکت فابریک می توان انواع دزدگیر ها  را به صورت فابریک روی خودروهایی که مانند پراید سیستم سیم کشی مشابهی دارند ،نصب کرد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در مورد ماشین هایی که دارای گارانتی اصل از خود شرکت های خودرو سازی می باشند می بایست از خود سوکت فابریک همان کمپانی استفاده شود در غیر اینصورت ،خودرو به دلیل نداشتن سوکت فابریک خود شرکت ،شامل گارانتی آن نمی باشد .

سوکت فابریک ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند :دسته اول سوکت های آماده تعبیه شده توسط خود شرکت های سازنده و عرضه کننده محصولات مختص خودشان تولید و به فروش می رسد که نصب و راه اندازی آن ها به مراتب ساده تر،با سرعت بیشتر و برای مشتری به صرفه تر خواهد بود و همان طور که اشاره شد مسئله حفظ گارانتی خودرو در آن مطرح می باشد .

دسته دوم که سوکت های خام می باشند که به کمک آن ها می توانند هر مدل دزدگیری را اعم از ساده و تصویری روی آن ها نصب کرد . این سوکت ها از چندین بخش تشکیل شده که به عنوان نوعی اتصال دهنده مستقیم به سوکت اصلی  عمل خواهند کرد . بنابراین در هنگام نصب دزدگیر توسط نصاب ،می تواند هر سیمی که برای اتصال به سوکت اصلی نیاز دارد را از بخش واسطه بگیرد  در نتیجه بدون هیچ آسیبی به سیم کشی خودرو وارد نشده  و در زمان فروش آن نیز بدون نگرانی می توان دزگیر را به راحتی از سیستم جدا کرد.

نکاتی که درباره سیم کشی دزدگیر ماشین باید بدانیم!

مورد دیگری که در بحث خرید سوکت های فابریک دزدگیر حائز اهمیت است ، بحث سیم های استفاده شده در داخل آن می باشد . سیم های مورد استفاده برای سیم کشی خودرو ،از نوع سیم های خودرویی  ست که هادی این سیم ها عمدتا از جنس مس می باشد .علت انتخاب مس ،پایین بودن مقاومت الکتریکی آن می باشد در نتیجه اتلاف انرژی در آن کمتر است  به همین دلیل است که بیشتر سیم های استفاده شده در کابل کشی ،از جنس مس هستند .

چون این سیم ها دارای نوعی عایق هستند ،پس در دماهای بالا  قابلیت محافظت از سیم را دارند .سیم های خودرویی ابتدا برق را از باتری دریافت کرده و در ادامه آن مقدار که مورد نیاز لوازم و تجهیزات است را تامین می کند .

لوازم الکترونیکی در خودرو هر کدام به ولتاژ و جریان برق های مختلفی نیاز مند هستند بنابراین ، چون ممکن است جریان بیش از  حد باتری سبب آسیب پذیری به لوازم الکترونیکی شوند  وهمچنین جنس مس استفاده شده در سیم بر میزان مقاومت آن تاثیر گذارا ست ،پس برای هر کدام سیم خودرویی مستقل با اندازه ولتاژ های متفاوت در نظر گرفته می شود .

سوکت فابریک دزدگیر

 

سوکت فابریک دزدگیر

 

پس لازم است بدانیم که گاهی افراد سودجو در بازار  ،به جای استفاده از سیم های خودرویی ،از سیم های ساختمانی در ساختار کابل سوکت فابریک استفاده می کنند .سیم های خودرویی دارای روکش نازک  تر بوده و مقدار سیم بیشتری در آن استفاده می شود  اما سیم های ساختمانی دارای روکش زخیم تر وسیم مسی کمتر هستند در نتیجه سیم های ساختمانی دارای قیمت پایین تری نسبت به نوع خودرویی می باشند . بنابراین همواره درتهیه سوکت فابریک همواره جهت حفظ ایمنی خودروی خود ،از خرید سوکت های فابریک با سیم ساختمانی خودداری کنید.

لیست زیر ،نمونه خودرویی هایی که سوکت فابریک تا سال 1398 بر روی آن ها نصب شده ،می باشد :

  • سوکت فابریک دزدگیر ساینا
  • سوکت فابریک دزدگیر 132
  • سوکت فابریک دزدگیر کوئیک
  • سوکت فابریک دزدگیر تیبا
  • سوکت فابریک دزدگیر 111
  • سوکت فابریک دزدگیر پراید
  • سوکت فابریک دزدگیر 131
  • سوکت فابریک پژو 206 رانا و پژو 207
  • سوکت فابریک پژو 405

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *